عضویت| 0

۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی 3 سال پیش | 26 مشاهده شده


7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

[cl-review quote=”7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی” author=”” occupation=”” layout=”framed” bg_color=”#353535″ text_color=”#b4a25d” quote_size=”24″ author_size=”20″]

امروزه تجارت الکترونیک سالانه بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار گردش مالی تجارت جهانی را در اختیار خود قار داده استاین نوع خاص از تجارت با داشتن مولفه هایی مانند سرعت ، دقت و امنیت طرفداران پروپاقرص خود را دارد مانند :  ebay.com یا amazon.com یا بخش خرید و فروش گوگل froogle.com به عنوان برترین های تجارت الکترونیک در وب شناخته می شوند و در ایران دیجی کالا ، نت برگ و تخفیفان .در این نوشتار قصد داریم تا راهکارهای مهم در کسب موفقیت در تجارت الکترونیک را برای شما تشریح کنیم .

اول : فرصت را غنیمت شمرید

میانگین زمانی که یک کاربر اینترنت به مرور یک صفحه اختصاص می دهد ، حداکثر ۴۶ ثانیه است در طی همین ۴۶ ثانیه است که سایت شما مشتری را جذب ویا دفع می کند . یعنی : از زمانی که یک کاربر وارد سایت می شود تا یک کالا را می بیند و نهایت انتخاب می کند و سپس هزینه اعتباری آن را پرداخت می‌کند‌، نباید بیش از این زمان ، زمان سپری شود. فرایند  مشاهده – بررسی – انتخاب و خرید  مراحل ۴ گانه بهینه در تجارت الکترونیک را نشان می دهد.چکار کنیم ؟گذاشتن موتورهای جست و جو ، فهرستهای طبقه بندی موضوعی کالا ، طبقه بندی دسته ای کالا و مانند آنها،مقایسه کالا – قیمت کالا  همه و همه ، راههای سریع تر رسیدن به هدف را در تجارت الکترونیک هدف قرار می دهند.سایتی که برای تجارت الکترونیک راه اندازی می کنید باید به گونه ای چیدمان شده باشد ، که یک کاربر بتواند در عرض ۴۶ ثانیه جنس مورد نظر را مشاهده و  قیمت آن را بررسی و در فرم درخواست خرید ، آن را وارد کند

7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی
۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

دوم : به اهداف خاص فکر کنید.

مشتریانتان را بشناسید و خواسته های آنها را که رقبایتان توجهی به آنها نداشته اند را برآورده سازید. ebay یک نمونه بارز است. این سایت خیلی سریع به مردمی که خواستار کسب درآمد بیشتر از طریق خرید و فروش کالاهای دسته دوم بودند، معرفی شد.
مثلا شرکتwww.godiva.com، برای افزایش فروش شکلات در سایت مشهور خود ، سر در مغازه های خود را به صورت اینترنتی طراحی کرده است و برای خریداران شکلات در وب ، امتیازات خاصی قائل شده است که خیلی ها در زمینه شکلات به آن فکر هم نکرده اند_ مثلا سایت آمازون‌، برای ارتقای فروش کتاب در سایت خود‌، به مدیران سایت‌های اینترنت که بتوانند مشتری به سایت آمازون آورند و باعث خرید محصولات آن شوند، کارمزد پرداخت می کند.

7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی
۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

سوم : برنامه ریزی تجاری قوی

شما باید زمان مناسبی را برای توسعه تجارت خود و برنامه ریزی در جهت دست‌یابی به منابع درآمد جدید انتخاب کنید . تجارت اینترنتی تاریخچه تکان دهنده ای دارد که تحولات فجیعی را با سرعتی شگفت انگیز ایجاد کرده است . برای رویارویی با چنین تحولاتی آماده باشید و برنامه ریزی دقیقی برای پشت سر گذاشتن چنین لحظات تکان‌دهنده ای را داشته باشید

7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی
۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

چهارم : نرم افزار تجارت الکترونیک تاجر پسند

همواره نرم‌افزاری را انتخاب کنید که مدیریتی آسان داشته باشد و امکان تمرکز شما را بر روی هسته فعالیتهای تجاری‌تان فراهم سازد.
این نرم افزار نیازهای تجاری‌تان را برآورده می‌سازد. راه حل تجارت الکترونیک‌، نرم‌افزاری را باتوجه به نیاز، امنیت و انعطاف‌پذیری آن انتخاب می کند.

7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی
۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

پنجم : یک فروشگاه اینترنتی متفاوت ایجاد کنید.

خاطرات بصری ماندگاری بیشتری نسبت به خاطرات نوشتاری دارد. اسمی که برای سایت‌تان انتخاب می کنید، برای موفقیت شما در تجارت برخط اهمیت بسزایی دارد. از طریق ایجاد یک فروشگاه الکترونیک که با خواسته‌ها و ناخواسته های هر کدام از مشتریانتان مطابقت دارد، بازخوردهای بهتری بگیرید. البته نامی مثلwww.ketabmetab.com نام خوبی نیست.چرا که یک اصطلاح فارسی را در دامنه به کار بردید که معلوم نیست برای کاربر خارجی قابل فهم باشد یا نه.مشتریان خود را بهتر بشناسید وطراحی آرمهای بی نظیری با استفاده از ترکیبات رنگی جالب ، طرح بندی سایت، و طراحی لوگو را در برنامه کاری خود قراردهید .

7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی
۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

ششم :فروشندگان فعال خود را قوی سازید

از اولین خدمات در فروشگاه اینترنتی شما مشخص کردن بهترین کالا و خدماتتان است.ابتدا برای جذب مشتری اهداف خودرا تبلیغ کنید .فروشگاه اینترنتی خود را به صورتی طراحی کنید که یک بازدیدکننده، زمانی که فروشگاه شما را ترک می کند از خصوصیات کالاهای شما با خبر باشد حتی اگر تمایلی به خرید آنها نداشته باشد.برای روشن شدن موضوع فرض کنیم که شما فروشنده تلفن همراه بخصوصی مانند سامسونگ هستید. فروشگاه را طوری طراحی کنید که وقتی بازدید کننده فروشگاه شما را ترک می کند از ویژگی کالای شما باخبر باشد. هر چند که ممکن است بخش تلفن همراه سامسونگ را ندیده باشد.بنابراین هر زمان که او بخواهد تلفن همراه سامسونگ بخرد به احتمال زیاد سری هم به فروشگاه شما می زند.

7 نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی
۷ نکته برای راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

 هفتم : 

نگذارید که مشتریانتان شما را فراموش کنند. مدیریت روابط با مشتری دردرجه اول اهمیت قراردارد ، به ویژه زمانی که شمادر تلاش برای ایجاد حداقل سقف مشتری پایدار هستید . روشهای تازه ای را برای اطلاع رسانی به مشتریان قبلی در خصوص محصولات جدید و آخرین به روز رسانی سایت برگزینید. راه حل انتخابی شما برای تجارت الکترونیک باید قواعدی برای یکپارچه‌سازی فرایندهای CRM داشته باشد.

و اما چند نکته پایانی برای شما دوستان خوب

  • بهینه سازی برای موتور جستجو را در سایت خود اجرا کنید. بهینه سازی یعنی آنکه کاری کنید تا سایت شما در موتورهای جست و جوی مشهور وب مانند یاهو و گوگل ، شناخته شود.
  • جنسهای بیشتر ، تنوع بیشتر و امکان حضور بیشتری را برای کاربران وب مهیا کنید.
  • کلمات کلیدی مناسبی را به نسبت موضوع صفحات سایت خود ،
  • تگ های سورس را در صفحه قرار دهید.
  • با وب سایت‌هایی که تمامی خدمات و محصولات را دراینترنت ارائه می دهند همکاری کنید.
[us_single_image image=”12097″ size=”full” align=”center”]