عضویت| 0

چیدمان قاب عکس در منزل 2 سال پیش | 82 مشاهده شده


چیدمان قاب عکس در منزل

چیدمان قاب عکس در منزل

[cl-review quote=”چیدمان قاب عکس در منزل” author=”” occupation=”” layout=”framed” bg_color=”#353535″ text_color=”#b4a25d” quote_size=”24″ author_size=”20″]

امروزه قاب عکسها در دکوراسیون جایگاه خوبی را به تصرف خود در آورده اند . تزیین بخشی از خانه – روی میز – دفتر کار و حتی مغازه ها .برای ایجاد یک دکور جذاب می‌توان از ترکیب تعدادی قاب عکس رومیزی استفاده کرد. چیدمان قاب عکس در منزل و آن هم روی یک میز می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به دکوراسیون منزل یا دفتر کارتان بدهد.این نکته رو هم از دست ندهید که هر چه تناسبات سایز، طرح و رنگ در آن‌ها بیشتر رعایت شود، جلوه‌ی بیشتری خواهد داشت.در ادامه می خوام درباره قاب عکسهای رومیزی که تنوع بسیار زیادی هم دارند و باعث جذابیت زیادی به دکوراسیون می دهند بگم که امیدوارم لذت کافی رو ببرید :‌

انتخاب شکل قاب عکس رومیزی

شکلهای مختلفی در قاب عکس وجود دارد ولی مهم ترین های آن مستطیل و بیضی هست که دارای طرح ها و رنگهای زیادی هستند . چیدمان قاب عکس در منزل برخی برای عروسی مناسبند چون عروسی پر زرق و برق هست باید از قابهای ساده استفاده کرد . برخی از قاب عکس‌ها به صورت دوتایی طراحی شده‌اند که می‌توانید از آن‌ها برای حفظ خاطرات مثلا خاطرات نزدیکانتان استفاده کنید. برخی از قاب عکس‌ها هم به شکل‌ فانتزی یا عروسکی هستند که برای قرار دادن عکس کودکان بسیار جذاب خواهند بود. رعایت این تناسب کمک می‌کند تا هم ارزش عکستان حفظ شود و هم دکوراسیون زیباتری داشته باشید.

چیدمان قاب عکس در منزل
در میان جنس‌های مختلفی که برای قاب عکس‌ها در نظر گرفته می‌شود، می‌توان به سه جنس چوب، فلز و پلاستیک اشاره کرد که رایج‌تر هستند. جنس قاب عکس علاوه بر تاثیر در ماندگاری و حفاظت، در زمینه‌ی هماهنگ شدن آن با دکور اطراف هم حائز اهمیت است. به طور مثال فرض کنید قاب عکسی چوبی دارید یا این که خودتان قابی از چوب‌های جنگلی ساخته‌اید که با حال و هوای اتاقتان هم‌خوانی دارد. در صورتی‌که برای میز کارتان دنبال قابی درخور توجه و با ارزش برای قرار دادن عکس باارزش‌ترین افراد زندگیتان هستید، قاب‌هایی مناسب‌اند که از دو طرف بدون لبه هستند و شیشه‌ی طرفین تنها به یک پایه متصل شده است. این قاب‌ها به دلیل نوع طراحی‌شان جلوه‌ی بسیار زیادی دارند.

سایز قاب عکس

هنگام انتخاب قاب عکس نکته‌ی مهم دیگری که باید حتما به آن توجه داشته باشید، سایز عکس مورد نظرتان است. قاب عکس را حتما باید متناسب با سایز عکس‌تان انتخاب کنید تا چارچوب طراحی شده ارزش عکستان را بهتر نشان دهد. همچنین بهتر است تعداد عکس‌هایی که در قاب قرار می‌دهید، با فضاهای پیش‌بینی شده برابر باشد.

چیدمان قاب عکس در منزل

توجه به سبک طراحی قاب عکس

انتخاب درست طرح و شکل قاب عکس، تاثیر مهمی در نمایش اهمیت و زیبایی عکس دارد. بهتر است که نوع آن‌ با حال و هوای عکس و همچنین سبک دکوراسیون هم‌خوانی داشته باشد. برای هماهنگی بیشتر قاب عکس‌ با دکوراسیون نشیمن یا اتاق خواب، بهتر است از قاب‌های هم‌رنگ با دکور و برای خواب کودک، از رنگ‌های شاد استفاده کرد.

چیدمان قاب عکس در منزل

 

حرف آخر…

برای داشتن یک چیدمان زیبا و ایجاد دکوری جذاب و چشم‌گیر، بهتر است از انواع قاب عکس‌های هم سبک، مثلا مدرن یا کلاسیک استفاده کرد. این قاب‌ها را می‌توان در سایزهای مختلف کنار هم روی یک میز که آن‌هم بهتر است متناسب با سبک قاب‌ها باشد، به شکلی زیبا چید. امروزه قاب عکس‌هایی وجود دارند که به صورت گروهی و متصل به هم طراحی شده‌اند؛ نمونه‌ی بارز آن مدل «۵۶۳۴» از برند «هارمونی» است که هم می‌توان از آن به تنهایی استفاده کرد و هم می‌توان آن‌را با دیگر قاب‌های ساده و مدرن ترکیب کرده و چیدمانی متفاوت داشت. قاب عکس‌های رومیزی به عنوان یکی از ابزارهای دکوراسیون داخلی، تاثیر ویژه‌ای در گرما بخشی و ایجاد جلوه‌ی بیشتر در دکوراسیون دارند.

[cl-review quote=”عکاسی خلاقانه ” author=”ایده های عکاسی خلاقانه ” occupation=”برای مطالعه کلیک کنید ” source=”url:http%3A%2F%2Fariyanam.com%2F%25d8%25b9%25da%25a9%25d8%25a7%25d8%25b3%25db%258c-%25d8%25ae%25d9%2584%25d8%25a7%25d9%2582%25d8%25a7%25d9%2586%25d9%2587%2F|target:_blank” layout=”framed” bg_color=”#b4a25d” text_color=”#ffffff” quote_size=”20″ author_size=”16″]

 

کد QR چیست؟

[us_single_image image=”12097″ size=”full” align=”center”]