عضویت| 0

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت 1 سال پیش | 13 مشاهده شده


نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

[cl-review quote=”نکات مهم در طراحی کارت ویزیت” author=”” occupation=”” layout=”framed” bg_color=”#353535″ text_color=”#b4a25d” quote_size=”24″ author_size=”20″]

در ۱۰ ثانیه اول مشتریان درباره شرکت شما قضاوت خواهند کرد. بنظر غیرواقعی میرسد ولی این همان اتفاقی است که برای یک کتاب و براساس طراحی جلد آن می افتد. رعایت اصول در طراحی کارت ویزیت میتواند تاثیر مثبتی بر مشتریان شما در نگاه اول داشته باشد. ما به شما نکات مهم در طراحی کارت ویزیت را خواهیم گفت .

تاریخچه کارت ویزیت :

تاریخچه کارت ویزیت به آنجا برمی گردد که شاهزادگان و اشرافزاده ها برای دیدار با اشخاص مهم دیگر، کاغذ یا پوستین و یا چیزی شبیه آن را جلوتر برای شخص ملاقات شونده، می فرستادند تا خود را به او معرفی کرده، از سوابق اشرافزادگی خود نوشته و قرار رسمی ملاقات را با او بگذارند. در واقع این همان تعامل اول با مخاطب بوده که شخص ملاقات کننده از خود به مخاطب ارائه می داده است و اهمیت معرفی ابتدایی را نشان میدهد.ولی متاسفانه در ایران کارت ویزیت آخرین چیزی است که تجار و صاحبان مشاغل به آن توجه می کنند و گاهی حتی کارت ویزیت خود را تلفنی و بدون هیچ ایده درطراحی، سفارش می دهند و متوجه اهمیت بازاریابی غیر مستقیم توسط کارت ویزیت نمی باشند.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت
نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

اهمیت کارت ویزیت

تحقیقات نشان داده که یک کارت ویزیت موثر می تواند به صورت غیر مستقیم احساسات و تفکر مثبت را نسبت به شما و سازمان شما به مشتری انتقال دهد. شما از کارت ویزیت خود برای در ارتباط بودن با افراد و مشتریان جدید و همچنین مشتریان قدیمیتان استفاده می کنید.

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت در کلامی خلاصه و رسا، وسیله ایست که ابتدا برای معرفی شما و سپس ارائه راههای تماس با شما ارائه می شود . تنها وظیفه کارت ویزیت این است و هیچ وظیفه عمده دیگری برای شما به طور مستقیم بازی نمی کند. کارت ویزیت برای تبلیغات و بازاریابی شما به طور مستقیم استفاده نمی شود. اما شاید بتوان گفت به دلیل اینکه اولین مرحله تعامل شما با مشتری یا ارباب رجوع توسط ارائه کارت ویزیتتان می باشد و از آنجا که برخورد اول همیشه مهم و تاثیر گذار خواهد بود، کارت ویزیت به طور غیر مستقیم بخشی از کار بازاریابی و تبلیغات شما را برعهده خواهد داشت.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت
نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

اندازه های کارت ویزیت

شما می توانید کارت ویزیت خود را به صورت اندازه های دلخواه طراحی نمائید که باید به صورت اختصاصی آن را چاپ کنید در غیر اینصورت در فرمهای عمومی چیده خواهند شد که قبل از شروع طراحی کارت ویزیت مشخص کنید که آن را با چه ابعاد و روشی قرار است چاپ کنید. نوع فایل و سایز کارت را از چاپخانه ای که میخواهد آن را برای شما تولید کند بپپرسید. سایز معمول برای طراحی کارت ویزیت ۸۴ در ۵۵ میلیمتر است و بهترین سایزی که میتوانید در آن طراحی کارت ویزیت را انجام دهید ۱۰۳۹ در ۶۹۷ پیکسل خواهد بود. برای اطمینان از کیفیت نهایی کار تصاویر بکار رفته در آن باید حداقل ۳۰۰ dpi باشند.

مد رنگی

طراحی کارت ویزیت را بر اساس CMYK انجام دهید و تنظیمات برنامه خود را به هیچ عنوان بر روی RGB قرار ندهید. در CMYK رنگ سفید توسط کاغذ چاپ تامین میشود و امکان ساخت رنگ سفید نیست.سیستم RGB براساس نور و مناسب نمایشگر ساخته شده است، در این روش رنگ سفید با ترکیب سبز، آبی و قرمز ساخته میشود، اگر طراحی کارت ویزیت را با RGB انجام دهید هرچقدر هم که از رنگهای خود راضی باشید در نهایت نتیجه طرح بعد از چاپ چیز متفاوتی خواهد بود.قابل توجه دوستانی که زیاد کارهای چاپی انجام نداده اند اینکه : فایلهایی که با پسوند RGB چاپ می شوند دارای تفاوت رنگ نیز می باشند و اینطور نیست که اصلا چاپ نشود .نکته : به علت اینکه اکثر طراحی ها در فرمهای چاپخانه به صورت عمومی چاپ می شوند تغییر رنگ تا ۱۰ درصد طبیعی می باشد در صورتیکه در فرمهای اختصاصی تغییر رنگ به میزان ۱ می باشد .برای متوجه شدن این موضوع به قسمت فرمهای چاپخانه ای مراجعه کنید .

انواع چاپ کارت ویزیت

چاپ افست و چاپ دیجیتال

الف) چاپ افست

افست معمول ترین روش چاپ در ایران است که به دلیل سابقه نسبتا طولانی و تجربه‌های فراوانی که در سیستم‌های آن انجام شده است به یکی از بهترین و ارزان ترین روش‌های چاپ تبدیل شده است. بنای چاپ افست بر ترکیب رنگ‌ها بر اساس چهار رنگ آبی(C)، ماژنتا (M)، زرد (Y) و سیاه (K) است. شاخص عمومی افست تیراژ معمولا بالای سفارشات است که به طور معمول هزار نسخه است.

ب) چاپ دیجیتال

روشی است شبیه اتفاقی که در پرینترهای رومیزی می‌افتد؛ با این تفاوت که ماده اثرگذار روی کاغذ پودر رنگی است که در اثر حرارت به صورت لایه‌های رنگ روی کاغذ می نشیند. حسن بزرگ چاپ دیجیتال سرعت فوق‌العاده (در حد ساعت) و تیراژ دلخواه (و عموما پایین) سفارشات است. هزینه این چاپ در تیراژ برابر بسیار بیشتر از چاپ افست است.کارت‌های ویزیت عموما به روش افست چاپ می‌شوند، مگر اینکه سفارش دهنده مشمول محدودیت زمان باشد تا تیراژ محدودی از کارت را سفارش دهد. در این صورت چاپ دیجیتال به طرفه‌تر است.

[cl-review quote=”با انواع چاپ آشنا شوید ” author=”تعریف چاپ و انواع آن ” occupation=”برای مطالعه کلیک کنید ” source=”url:http%3A%2F%2Fariyanam.com%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2581-%25da%2586%25d8%25a7%25d9%25be-%25d9%2588-%25d8%25a7%25d9%2586%25d9%2588%25d8%25a7%25d8%25b9-%25da%2586%25d8%25a7%25d9%25be-%25d9%2587%25d8%25a7%25db%258c-%25d8%25b5%25d9%2586%25d8%25b9%25d8%25aa%25db%258c%2F|target:_blank” layout=”framed” bg_color=”#b4a25d” text_color=”#ffffff” quote_size=”20″ author_size=”16″]

برخی از مقواهای کارت ویزیت

کارت‌های ویزیت بسته به نوع کاربرد در روی کاغذهای مختلفی چاپ می‌شوند. معمول ترین این کاغذها عبارتند از:سلفون براق / سلفون مات / کارت ویزیت PVC / لمینیت مات / لمینیت براق / مخملی / کتان / لیبلی / مگنتی / مخملی دورگرد / لیبل شیشه ای / گلاسه مات / گلاسه براق و ….که بعضی از آنها را چاپ معمولی و بعضی ها را چاپ فانتزی می گویند .

توضیحاتی درباره نوع بافت کاغذ

مقوای کارتی:عموما مقوا برای کارت ویزیت مناسب نیست، مگر به منظور صرفه‌جویی در هزینه
مقوای گلاسه:ضخامت ان متفاوت است. قیمت آن نسبت به انواع دیگر پایین‌تر است.
مقوا با روکش ورنی داغ یا مات:روکش ورنی جدا از افزایش جلوه و زیبایی، موجب اتسحکام و ماندگاری کارت شما می‌شود. اما وجه منفی آن، این است که امکان نوشتن روی این کارت وجود ندارد. در نتیجه برای کارت ویزیت مطب کاربرد ندارد، چراکه امکان درج وقت بیمار در پشت ان وجود ندارد.
مقوای بافت‌دار کتان :این نوع مقوا سبکی، استحکام و زیبایی را به صورت توام دارد. قابلیت انعطاف دارد، پس حین خم شدن نمی شکند و امکان نوشتن روی ان وجود دارد. قیمت این نوع مقوا نسبت به موارد دیگر اندکی بیشتر است.

تعیین محل برش

در حالتی که در طراحی کارت ویزیت زمینه را سفید انتخاب نکرده اید، حتما فضایی را برای برش احتمالی در نظر بگیرید. برای اطمینان از آسیب ندیدن طرح اصلی یک حاشیه ۳ میلیمتری از هر طرف کارت با رنگ زمینه کارت را خالی بگذارید و اطلاعات مهم را در این بخش از طراحی کارت ویزیت قرار ندهید.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت
نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

همه اطلاعات مهم را در آن قرار دهید
تمام اطلاعات مورد نیاز مشتریان را در پشت ویا در طراحی کارت ویزیت خود لحاظ کنید، مهمترین مطالبی که باید حتما در آن قرار دهید عبارتند از:
نام شرکت : نامی که مشتریان شما را با آن میشناسند و یا شما ترجیح میدهید به آن نام شناخته شوید و قرار دادن لوگو در کارت ویزیت

[cl-review quote=”لوگو ” author=”تعریف لوگو و اهمیت آن ” occupation=”برای مطالعه کلیک کنید ” source=”url:http%3A%2F%2Fariyanam.com%2F%25d8%25aa%25d8%25b9%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2581-%25d9%2584%25d9%2588%25da%25af%25d9%2588-%25d9%2588-%25d8%25a7%25d9%2587%25d9%2585%25db%258c%25d8%25aa-%25d9%25be%25d8%25b1%25d8%25af%25d8%25a7%25d8%25ae%25d8%25aa%25d9%2586-%25d8%25a8%25d9%2587-%25d8%25a2%25d9%2586%2F|target:_blank” layout=”framed” bg_color=”#b4a25d” text_color=”#ffffff” quote_size=”20″ author_size=”16″]

زمینه کاری : اطلاعات مناسبی از زمینه کاری خود و محصولات یا خدمات ارائه شده توسط شرکت را در طراحی کارت ویزیت قرار دهید. سعی کنید تفاوت خود با سایر رقبایتان را در جمله ای کوتاه بیان کنید.
اطلاعات تماس:  شماره تماس، آدرس، ایمیل، آدرس سایت و شبکه های اجتماعی از مهمترین ها هستند.
کد QR : کد QR راه مناسبی برای انتقال سریع اطلاعات تماس مانند آدرس سایت است و میتواند شخصیت حرفه ای به شرکت و طراحی کارت ویزیت شما بدهد.

[cl-review quote=”QR” author=”کد QR چیست ” occupation=”برای مطالعه کلیک کنید ” source=”url:http%3A%2F%2Fariyanam.com%2F%25da%25a9%25d8%25af-qr-%25da%2586%25db%258c%25d8%25b3%25d8%25aa%25d8%259f%2F|target:_blank” layout=”framed” bg_color=”#b4a25d” text_color=”#ffffff” quote_size=”20″ author_size=”16″]

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

۱- عدم استفاده از خط حاشیه : در واقع پیشنهاد میکنیم که به هیچ عنوان از خط حاشیه در طراحی کارت ویزیت استفاده نکنید. در طرح اولیه زیبا بنظر میرسد ولی در برش نهایی ممکن است که این حاشیه از اطراف یکسان نبوده و کل طراحی کارت ویزیت شما را تحت تاثیر قرار دهد. تمامی دستگاهها هنگام برش لبه ها درصدی خطا دارند که این درصد متاسفانه در ایران بیش ار حد استاندارد است. یک میلیمتر خطا میتواند تمام زحمات شما را از بین ببرد.
۲- استفاده از رنگ مناسب در طراحی کارت ویزیت : انتخاب رنگها در هر طرحی تاثیر بسزایی خواهد داشت و طراحی کارت ویزیت نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. رنگهای شارپ و چشمگیر میتواند توجه افراد را به کارت شما افزایش دهد ولی در نظر داشته باشید که استفاده از آنها به سادگی و زیبایی طراحی کارت ویزیت شما لطمه نزندو همچنین سعی کنید همخوانی مناسبی بین رنگهای به کار رفته در سایت، سربرگ، تبلیغات و طراحی کارت ویزیت خود برقرار کنید.
۳- متن شما باید خوانا باشد: یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی کارت ویزیت که گاهی اوقات کارایی آن را به کل از بین میبرد خوانا نبودن نوشته های روی آن است. مشتریان شما نباید برای خواندن آدرس، شماره تلفن یا ایمیل شما با مشکل مواجه شوند. این مشکل در طراحی کارت ویزیت معمولا به دلیل عدم رعایت تفاوت رنگ مناسب بین زمینه و نوشته، کوچک بودن سایز متن و یا استفاده از سایه ها و افمتهای نامناسب برای چاپ ایجاد میشود. در طراحی کارت ویزیت خود در نظر داشته باشید افرادی که عینکی هستند و یا پیرچشمی دارند بتوانند به راحتی اطلاعات کارت را بخوانند.
اطلاعات مهمتر مانند نام شرکت و شماره تلفن را با سایز بزرگتر قرار دهید تا چشم مشتریان خیلی سریع آنها را پیدا کند. بعضی از فونت ها برای کارهای خاصی بنا شده اند و اصلا مناسب یک کارت ویزیت خوب نیستند.برای مثال فونت ترافیک برای تبلیغات محیطی (بنر،تابلوهای تبلیغاتی و …) که در مکان هایی که گذر اتوموبیل در آن رایج است مورد استفاده قرار می گیرد و به هیچ عنوان برای استفاده در کارت ویزیت توصیه نمی شود و توصیه شخص من به شما این است که یک فونت برای شرکتتان داشته باشید و همه جا از همان فونت استفاده کنید سعی کنید از اندازه بیشتر از ۱۴ برای فونت ها استفاده نکنید چون به طراحی شما ضربه خواهد خورد.
۴- هدف خود را مشخص کنید:قبل از شروع طراحی، هدف خود را مشخص کنید. آیا می خواهید شغل خود را به صورت کلی معرفی کنید و یا یکی از خدماتان را شاخص تر از بقیه می دانید و قصد تبلیغ آن را دارید؟ محتوایی که بر روی کارت ویزیت قرار خواهید داد در پس این تصمیم مهم قرار دارد و جزئیات بعدی کار بعد از این تصمیم گیری مشخص می شوند.
۵- کار خود را تعریف کنید: تنها اسم شرکت شما کافی نیست. به مخاطب بگویید که دقیقا چه کاری انجام می دهید و چه خدماتی را به آنها ارائه می کنید. شغل خود را درست و کامل شرح دهید. قرار نیست این توضیح طولانی باشد. گاهی یک جمله و یا عبارت کوتاه این کار را برای شما انجام می دهد. نکته بسیار حیاتی این است که وقتی یک نفر کارت شما را می بیند در مورد کار و یا خدمات شما سردرگم نشود.
۶- طراحی فوق العاده :  سعی کنید کارت شما طرحی به معنای کلمه فوق العاده داشته باشد که ذهن مخاطب را درگیر کند و در ذهنش بماند. مردم از طرح های منحصر به فرد استقبال می کنند و کارت شما را نگه می دارند. اگر شما یک کارت معمولی داشته باشید احتمالا در ذهن مشتری جا نمی گیرید.
۷- از یک عکس استفاده کنید: اینکه شما یک کارت ساده که شامل اسم و اطلاعات تماستان است را به مشتری دهید هیچ تفاوتی با یک تکه کاغذ که این اطلاعات را بر روی آن دستی نوشته باشید ندارد. چرا کارت شما یک عکس نداشته باشد؟ حتی عکس خودتان اگر علاقه مند باشید. این کار باعث می شود افراد راحت تر شما را به یاد آورند. شاید هم ترجیح بدید از عکسی استفاده کنید که به نوعی معرف کار شما باشد. عده ای هم ترجیح می دهند از تایپو گرافی استفاده کنند. که البته اگر این کار هنرمندانه انجام شود تاثیر بسیار خوبی بر مخاطب خواهد داشت.
۸- چند طرح را با هم مقایسه کنید: قبل از چاپ نهایی کارت، کمی با طراحی بازی کنید و سعی کنید آن را بهتر کنید و از بین نمونه هایی که پیش رو دارید، بهترین را انتخاب کنید.
۹- از کاغذ مناسب استفاده کنیددر انتخاب کاغذ کارت ویزیت خود نهایت توجه را داشته باشید و به هیچ عنوان از کاغذ های ارزان و شل استفاده نکنید زیرا با این کار به صورت غیر مستقیم به مشتریتان می گویید که با یک فرد غیر حرفه ای و با شرکتی کوچک طرف هستند. سعی کنید تا جایی که می توانید از یک کاغذ خوب و مرغوب استفاده کنید. شما می توانید با انتخاب کاغذ خود و طراحی متفاوت کناره ی آن حس های مختلفی را به مخاطب انتقال دهید،برای مثال افرادی که در کارت های خود از لبه های تیز استفاده می کنند افرادی هستند که قوی و برجسته هستید  و افرادی هستند که به کسب و کار خود اهمیت می دهند و بسیار کاری هستند.همچنین افرادی که از لبه های گرد در حاشیه کارت ویزیت خود استفاده می کنند ، افرادی هستند که لطیف،مهربان،خون گرم و محترم هستند و این افراد از کاغذ های نسبتا نرم تر استفاده می کنند .
۱۰- از سایز درست استفاده کنید:معمولا افراد کارت ویزیت ها را درون جاکارتی های استاندارد و یا کیف پولشان نگه می دارند و اگر کارت ویزیت شما در قطعی طراحی شده باشد که درون این فضاها جا نگیرد به احتمال زیاد، گم می شود. کارت ها می توانند به اندازه کارت های اعتباری بزرگ باشند که در تمام کیف ها برای این اندازه جاهای زیادی در نظر گرفته شده است. دقت کنید برای ایجاد تمایز شاید آخرین انتخاب اندازه غیر استاندارد باشد.
۱۱- برای همه قابل فهم باشد:ممکن است شما فعالیتی در حوزه های بین المللی داشته باشید و یا برای بازدید از یک نمایشگاه خارجی برنامه ریزی کنید. در چنین شرایطی داشتن یک کارت ویزیت که برای افراد با ملیت های مختلف قابل فهم است شما را به موفقیت نزدیک تر خواهد کرد.
۱۲- در کارت ویزیت خود لوگو شرکت خود را قرار دهید،زیرا آن تنها نشانی است که به وسیله ی آن می توان شرکتتان را شناسایی کرد،طراحی یک نشان موفق بسیار مهم است.
۱۳ – استفاده از یک شعار تبلیغاتی تاثیر گذار هم خالی از لطف نخواهد بود. اگر نمی توانید یک شعار تبلیغاتی خوب برای خود پیدا کنید توصیه من به شما این است که سری به سایتهای شعار های تبلیغاتی بزنید .

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت
نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

به چه کسی سفارش دهیم؟

ما در نوشته نکات مهم در طراحی کارت ویزیت به شما می گوییم که به چه کسی سفارش دهیم تا کارت ویزیتی متفاوت داشته باشیدالبته پیش از پاسخ به این سوال باید به پرسش دیگری جواب بدهید: آیا شما سهمی برای کیفیت طراحی کارت ویزیت خودتان قایل هستید؟بسیاری از افراد پورسه سفارش یک کارت ویزیت را شامل دو مرحله می‌دانند: سفارش حضوری یا تلفنی کارت به چاپ‌خانه یا یک واسطه و تحویل آن، و اصولا سهمی برای کیفیت طراحی کارت خود در نظر نمی‌گیرند. غفلتی که تنها در زمان مقایسه جلوه بصری کارت خود با کارت ویزیت همکارشان که بسیار زیبا تر و چشم نواز تر ‌‌جلوه‌ می کند، از آن آگاه می‌شوند.دایره کسانی که می‌توانند وظیفه طراحی کارت ویزیت شما را بر عهده بگیرند بسیار گسترده است؛ مخصوصا در آستانه سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد که سادگی امکان کار با یک نرم‌افزارهای طراحی و گرافیکی، بسیاری از افراد، از پسر خاله عزیزتان بگیرید تا مسئول تکثیر یک فروشگاه، را به این توهم انداخته است که می‌توانند از عهده هر کار تصویری و گرافیکی برآیند.

اما اگر برای کیفیت بصری آنچه به عنوان کارت ویزیت کاری یا شخصی به دست مخاطبان خود می دهید ارزش قایل هستید، کارت ویزیت خود را به یک «طراح گرافیک» سفارش دهید. این دسته از افراد معمولا در «شرکت‌های تبلیغاتی» یا «آتلیه‌های شخصی طراحی» مشغول به کارند.

با مراجعه به یک طراح گرافیک می توانید نمونه کار‌ها یا البوم‌هایی از کارت‌های ویزیت را ورق بزنید و مورد مشابه به سلیقه خود را انتخاب کنید. پس از آن خواسته‌ها و انتظارات خود از کارت ویزیت را با او در میان بگذارید. حتی به قطع، رنگ‌بندی و نوع کاغذ مورد نظرتان نیز اشاره کنید.

اما در نهایت وظیفه طراحی کارت را به شخص وی بسپارید. فراموش نکنید همچنان که شما در رشته خود یک متخصص و خبره هستید و از بیمارانتان انتظار دارید که به گفته و عمل شما احترام بگذارند و آن را بپذیرند، یک طراح گرافیک نیز در حوزه کاری خود یک متخصص است که بدون شک بهتر از شمامی‌تواند در مورد جزییات یک کارت ویزیت اظهار عقیده کند. شما این اختیار را برای خود قایل باشید که هنگام مرور نمونه‌ کارهای قبلی او، سبک و جزییات کاری او را بپذیرید یا به شخص دیگری مراجعه کنید. اما در صورت پذیرش، به طراح اعتماد کنید و او را در کار خود آزاد بگذارید.

بدون شک برای هر پزشک یا دندان‌پزشکی مطبوع تر است که طرح کارت ویزیت او، خاص و متعلق به شخص وی باشد. اما به این نکته نیز توجه کنید که برای داشتن یک کارت با طراحی زیبا و احتمالا منحصر به فرد باید هزینه بیشتری نسبت به حالت عادی بپردازید. قبل از سفارش کارت این مساله را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و در صورتی که کیفیت کار چندان برای شما اهمیت ندارد، قید یک طراح گرافیک را بزنید و به مستقیما به یک چاپ‌خانه یا مرکز تایپ و تکثیر مراجعه کنید.

حالا اگر خودمان طراح هستیم چه نکاتی را رعایت کنیم :

چک لیست : قبل از هر چیز یک چک لیست درست کنید از مواردی که باید تو کارت ویزیت باشه و اون ها رو تایپ کنید:
اسم شخص – نام شرکت – سمت اداری یا موضوع تجارت یا بیزنس – آدرس – شماره تلفن
موارد بالا جزء واجبات است اما موارد زیر هم می تواند باشد:
لوگو – آدرس ایمیل – آدرس وب سایت – محصول – توضیح کوتاه – شماره فاکس – تصویر تجاری
کارت باید افقی یا عمودی باشد
مورد بعد تصمیم بگیرید که میخواهید طراحی شما به صورت عمودی باشه یا افقی
دو مورد طراحی معمول است هیچکدوم بر دیگری ترجیحی نداره اما کارت ویزیت افقی رسمی تره
اندازه و رزولوشن
اندازه استاندارد جهانی برای بسیاری از کارت های ویزیت در موارد گلاسه و کتان ۸٫۵ در ۴٫۸ سانتی متر است و برای کارت های لمینتی یا PVC  از اندازه استاندارد کارت های بانکی یعنی ۹ در ۵ سانتی متر است. حتما قبل از طراحی با چاپخانه یا شرکتی که قراره کارتتون رو چاپ کنه مشورت کنید.
بدون توجه به اینکه شما میخواهید به صورت افست و یا دیجیتال کارتتون رو چاپ کنید یا چه متریالی داره باید رزولوشن کارتون رو ۳۰۰ بگیرید.

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت
نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

مطالعه وتحقیق

برید تو گوگل یا موتورهای جستجوی طراحی های کارت ویزیت رو سرچ کنید اما لطفا به انگلیسی سرچ کنید یا می تونید به این صفحه برید و از نمونه های کارتویزیت که براتون آماده کردید رو نگاه کنید وایده بگیرید، کپی نکنید فقط ایده بگیرید. مثلا از رنگ بندی، ترکیب بندی ، تصاویر پس زمینه و غیره

آماده سازی فایل

بعد از اینکه فایل رو با رزولوشن ۳۰۰ باز کردید از هر طرف فایل نیم سانت فضا بزارید هیچ نوشته یا لوگو یا تصویری نباید خارج از محدوده مشخص شده باشه چون احتمالا تو برش از بین میره و بریده میشه مگر تصویری باشه که خودتون دوست دارید قسمتیش از کادر بیرون باشه.

خلاق باشید

با توجه به دنیای رقابتی امروز در بازار تبلیغات تا جایی که میتوانید خلاق باشید. ما به شما نکات مهم در طراحی کارت ویزیت را گفتیمبا توجه به پیشرفت تکنولوژی میتوانید با ترکیب چند تکنیک کارت ویزیت خلاقانه ایی طراحی کنید.این بسیار مهم است که مخاطب شما از بین تعداد بیشمار کارت ویزیت کار شما را در جیب و یا کیف خود نگه دارد.امیدوارم نکات مهم در طراحی کارت ویزیت  شما را به موفقیت نزدیک تر کند

نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت نکات مهم در طراحی کارت ویزیت

ی

[us_single_image image=”12097″ size=”full” align=”center”]


پاسخی بگذارید