عضویت| 0

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) 8 ماه پیش | 26 مشاهده شده


جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - ایجاد یک سند (۳)

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

[cl-review quote=”جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)” author=”آموزش اول ” occupation=”” layout=”framed” bg_color=”#353535″ text_color=”#b4a25d” quote_size=”24″ author_size=”20″]

اگر بخواهیم اهمیت امروز فتوشاپ رو برای جامعه عکس و عکاسی بیان کنیم باید بگیم همانند وابستگی بدن به هوا می ماند آری اهمیت فتوشاپ در این حد هستما در آریانام جامع ترین آموزش فتوشاپ رو در ایران براتون قرار می دیم هر هفته یک آموزش و حداقل ۱۳۰ قسمت خواهد شد .سر فصل های مهم در آموزشهای ما بدین شرح هستند : جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

۱- معرفی نرم افزار فتوشاپ موسسین ادوبی ، خالقین فتوشاپ و انواع ورژنها جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
۲- معرفی محیط و شناخت کار با ابزارهای فتوشاپ جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
۳- معرفی منو ها ، فیلترها ، لایه ها و …. جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
۴-معرفی نرم افزارهای مکمل فتوشاپ و پلاگین ها جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
۵- معرفی نرم افزارهای ساده و کاربردی روتوش


۶- نکات پایانی و خلق ایده ها جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

معرفی و خالقین برنامه فتوشاپ

دو برادر عاشق خلاقیت و گرافیک . داستان فتوشاپ از ایالت میشیگان آمریکا آغاز  شد، جایی که محل زندگی یک استاد دانشگاه به نام گلن نول بود. او به عکاسی علاقه بسیاری داشت و در خانه خود، یک تاریکخانه راه انداخته بود. او همچنین عاشق کامپیوتر بود  گلن، دو پسر داشت  ، ذهن این دو بسیار کنجکاو و خلاق بود ، علاقه به تاریکخانه عکاسی و یک رایانه Apple II Plus باعث شکوفا شدن این دو شد .توماس بعدها در مصاحبه ای چنین گفت: «دبیرستان که بودم، یکی از سرگرمی های من عکاسی بود. در تاریکخانه پدرم یاد گرفتم که چطور عکس های سیاه و سفید و رنگی را چاپ کنم و همچنین متعادل کردن رنگ و کنتراست عکس ها را آموختم.» درحالی که توماس در تاریکخانه پدرش مشغول یادگیری اصول چاپ و ویرایش عکس بود، جان با جعبه عجیبی که پدرش خریده بود و به آن رایانه شخصی می گفتند سرگرم بود. خودش در زندگینامه خود چنین نوشته است: «نخستین بار که پشت رایانه ای واقعی نشستم و از آن استفاده کردم، سال ۱۹۷۸ بود. در آن زمان دانش آموز ۱۶ ساله دبیرسانی بودم که پدرم یک رایانه Apple II Plus با ۶۴ کیلوبایت حافظه خرید و به خانه آورد.»

اگرچه توماس عاشق تاریکخانه شده بود اما علاقه زیادی هم به رایانه و برنامه نویسی داشت. در سال ۱۹۸۷ او یک رایانه Apple Macintosh Plus خرید تا بتواند عکس های دیجیتالی خود را برای کامل کردن پروژه دانشگاهش ویرایش کند اما راینه مکینتاش نمی توانست سطوح خاکستری را در عکس های او نمایش بدهد. بنابراین توماس که نیاز به این جلوه داشت، خودش دست به کار شد و برنامه ای  نوشت که می توانست این کار را انجام دهد. توماس به مرور مجبور شد برنامه های بیشتری بنویسد تا جلوه های تصویری بیشتری را که نیاز داشت، ایجاد کند. جان که در آن زمان در شرکت (ILM( Industrial Light and Magic کار می کرد برای تعطیلات به خانه پدری رفت و با دیدن برنامه های ویرایش تصویری که برادرش نوشته بود به وجد آمد و آنها تصمیم گرفتند که سر و سامانی به این برنامه های پراکنده ویرایش تصاویر بدهند. به این ترتیب مجموعه ای درست شد که توماس نام آن را Display گذاشت. جان بسیار ذوق زده شده بود اما به این موفقیت قانع نبود. سرانجام در سال ۱۹۸۸ نرم افزار پیشرفته ای به دست آمد که نامش را Image Pro گذاشتند. جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

در اینجا بود که جان به توماس پیشنهاد داد که این برنامه را به نرم افزاری تجاری تبدیل کنند. توماس در این باره چنین گفته است: «تازه ازدواج کرده بودم و کمک هزینه تحصیلی هم داشت تمام می شد. احساس می کردم که باید فشاری برای تمام کردن این کار بگذارم و بعد از آن به دنبال کار بگردم.» در اوایل سال ۱۹۸۸ توماس به خودش شش ماه وقت داد تا این نرم افزار را کامل کند و به طور همزمان جان به بازاریابی آن در سیلیکون ولی مشغول شد. بسیاری از شرکت ها محصولی که جان به آنها معرفی کرده بود خوش شان آمد اما فقط یک شرکت به نام بارنی اسکن بود که توجه بیشتری به این نرم افزار نشان داد و حاضر شد که آن را با نام «فتوشاپ» به همراه دستگاه های اسکنر اسلاید خود به فروش برساند. در مجموع ۲۰۰ نسخه فتوشاپ به همراه این دستگاه ها فروخته شد .جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

در سپتامبر سال ۱۹۸۸ بخت خوش به برادران نول رو آورد. جان، نسخه ای نمایشی از نرم افزار را در شرکت ادوبی به نمایش گذاشت و آنها شیفته این محصول شدند. خیلی زود قراردادی بین آنها بسته شد و پس از ۱۰ ماه کار، فتوشاب ۱٫۰ در فوریه سال ۱۹۹۰ به بازار عرضه شد. توماس چنان گرفتار تولید این محصول شده بود که دیگر فرصت نکرد پروژه دانشگاهی خود را به پایان برساند. جان به شغلی که در شرکت ILM داشت ادامه داد و مسئولیت جلوه های ویژه فیلم های بزرگی مانند مأموریت ناممکن، پیشتازان فضا و جنگ ستارگان را برعهده گرفت. گلن نول نیز همچنان تدریس در دانشکده مهندسی دانشگاه میشیگان را ادامه داد؛ البته تاریکخانه ای را که در خانه خود داشت کنار گذاشت و به جای آن از فتوشاپ برای ویرایش تصاویر استفاده کرد. جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

فتوشاپ چه نرم افزایست ؟

فتوشاپ یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که توسط شرکت Adobe Systems برای سیستم عامل های ویندوز و OSX توسعه یافته است. فتوشاپ یک استاندارد در صنعت ویرایش تصاویر گرافیکی ست به طوری که کلمه “فتوشاپ”  تبدیل به یک فعل گردیده است، مانند “فتوشاپ کردن یک عکس”، “Photo Shopping” و “فتوشاپ شده”، البته شرکت Adobe مخالف چنین کاربردهایی از اسم نرم افزار است. این نرم افزار می تواند تصاویر گرافیکی را در چندین لایه ویرایش و ایجاد کند و از ماسک ها، ترکیب بندی آلفا و چندین مدل رنگ مانند RGB، CMYK، Lab Color Space، Spot Color و Duotone پشتیبانی می کند. نرم افزار فتوشاپ از فرمت های گرافیکی گسترده ای پشتیبانی می کند، اما فرمت های PSD و PSB مخصوص به خود را نیز دارد که از تمام ویژگی های اشاره شده پشتیبانی می کنند. فتوشاپ علاوه بر تصاویر رسترها، توانایی های محدودی هم در ویرایش متن، تصاویر وکتور گرافیک سه بعدی و ویدئو دارد. مجموعه امکانات فتوشاپ را می توان بوسیله پلاگین های فتوشاپ گسترش داد. نرم افزارهایی که به صورت مجزا از فتوشاپ توسعه یافته اند و به همراه آن اجرا شده و ویژگی های جدیدتر یا بهتری را ارائه می دهند.

موسسین شرکت ادوبی :

نفر اول : جان وارناک

«جان ادوارد وارناک» متولد ششم اکتبر ۱۹۴۰ است. او در شهر «سالت‌لیک» در ایالت یوتای آمریکا به دنیا آمد و همان‌جا بزرگ شد و درس خواند وارناک در یوتا عضو یکی از بزرگ‌ترین اتحادیه‌های دانشجویی بود و خود را حسابی با فعالیت‌های خارج از برنامه مشغول می‌کرد.

نفر دوم : چارلز گشکی

«چارلز ام. گشکی» در ۱۱ سپتامبر ۱۹۳۹ در آمریکا متولد شد. از کودکی، دوستانش او را چاک صدا می‌کردند. دیپلم را از دبیرستان «سنت ایگناتیوس» گرفت که یکی از مدارس خصوصی مشهور در «کلیولند» ایالت اوهایو است. برای تحصیلات عالی به دانشگاه «زویر» رفت طی همین دوره وارد بازار کار شد و در شرکت زیراکس نه‌تنها شغل مورد علاقه بلکه دوست و شریک آینده‌اش را هم پیدا کرد.

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
ادوبی و انقلاب نشر دیجیتال

وارناک و گشکی، با تاسیس شرکت ادوبی، توسعه‌ی زبان «اینترپرس» را به میل خود پیش بردند و از دل آن زبان «پست‌اسکریپت» (PostScript) را خلق کردند. هم‌زمان با توسعه‌ی این زبان مذاکراتی با اپل انجام شد تا بر پایه‌ی رایانه‌های این شرکت اولین نرم‌افزار نشر رومیزی یا Desktop Publishing به وجود بیاید. این نرم‌افزار که LaserWriter نام داشت امکان تایپ و تولید اسناد را فراهم می‌کرد و کاربر می‌توانست از آن‌ها همان‌طوری که در نمایشگر مشاهده می‌کرد چاپ بگیرد. زبان پُست‌اسکریپت مستقل از سخت‌افزار توسعه داده شده بود و این انعطاف‌پذیری بالا، بازارپسندی آن را هم بالا می‌برد. این دستاورد، اوضاع آن‌ها را از نظر مالی بهتر کرد و توانستند با عرضه‌ی محصول خود به بازار و برای کاربران تجاری، بهره‌وری و کیفیت آن را بسیار بیش‌تر کنند؛ این‌گونه بود که یک صنعت جدید به وجود آمد.

ادوبی کمی بعد در ۱۹۸۷ ویرایشگر گرافیک بُرداری خود را با نام  «ایلاستریتور» (Illustrator)معرفی کرد؛ موسسان شرکت ادوبی در سال ۱۹۹۰ نرم‌افزار ویرایشگر تصویر «فوتوشاپ» (Photoshop) را عرضه کردند.که از همان ۲۶ سال پیش تاکنون به عنوان نرم‌افزار استاندارد و پیش‌گام این حوزه شناخته می‌شود. با تلاش‌های وارناک، شرکت ادوبی در بهار ۱۹۹۱ سیستمی به نام Camelot را بیرون داد که توسعه‌ی آن به خلق Portable Document Format یا فرمت سند قابل‌حمل (PDF) منجر شد. هدف Camelot این بود که اسناد را از هر نرم‌افزاری بگیرد تا نسخه‌ی الکترونیک آن‌ها را فارغ از نوع رایانه و سیستم عامل آن، بتوان مشاهده و چاپ کرد.

وارناک و گشکی در سال ۲۰۰۹ به دریافت مدال ملی فناوری و نوآوری از دست باراک اوباما مفتخر شدند؛

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

فرهنگی به نام فتوشاپ

فتوشاپ و مشتق هایی از آن مانند “فتوشاپ شده” ، تبدیل به افعالی شده اند که به ویرایش تصاویر توسط فتوشاپ یا هر برنامه ویرایش دیگری اطلاق می شوند. شرکت Adobe استفاده از چنین افعالی را توصیه نمی کند، زیرا برای حفظ اعتبار و جلوگیری از عمومی شدن علامت های تجاری، باید از آنها به عنوان اسم خاص استفاده کرد.

۱- مجلات : پیش از منتشر شدن هرگونه رسانه چاپی، چه مجله، روزنامه یا حتی رمان، به احتمال زیاد از فتوشاپ برای بهبود و تمیز کردن تصاویر آن استفاده شده است. مجلات از فتوشاپ و بسیاری از ابزارهای آن استفاده می کنند تا تصاویر و متون خود را اصلاح کنند. بسیاری از مجلات بهداشت و زیبایی از طراحان مخصوص استفاده می کنند تا تصاویر مدل ها را رتوش کرده و زیبایی شان را بیشتر کنند. آنها با استفاده از ابزارهای تنظیم رنگ و اضافه کردن سایه و بسیاری ویرایش های دیگر، تصویر را تکمیل می کنند.

۲- گاف های فتوشاپ : به عنوان طنز، بسیاری از وبسایت ها به اصطلاح گاف های فتوشاپی را منتشر می کنند، یعنی تصاویری که حاوی اشتباهات واضح فتوشاپی است. این اشتباهات از حذف شدن قسمت هایی از بدن گرفته تا رتوش کردن بیش از حد مدل های فشن را در بر می گیرد.

۳- مسابقات فتوشاپ : مسابقه فتوشاپ، یک بازی آنلاین است که در آن یک نفر یک عکس را آپلود می کند و دیگران آن عکس را با استفاده از ویرایشگرهایی نظیر فتوشاپ دستکاری می کنند.

۴- تغییر قیافه  : امروز خیلی از مدلهای عکس و عکاسی گرفته تا بچه ها و نوجوانها با نرم افزار فتوشاپ قیافه و آناتومی صورت خود را تغییر می دهند به طوری که در بعضی از موارد قابلیت تشخیص نیست

۵- آرایش و مکاپ  : آرایش کردن صورت و تغییر رنگ های مو و لباس کار را برای طراحان و آرایشگران عرصه مد و مدلینگ آسان کرده است به طوری که هزینه های خیلی زیادی هم بابت این کارها دریافت می شه

۶- عوامل سیاسی و اخبار  : خیلی از موارد از جمله ایجاد شایعات و اخبارها به وسیله فتوشاپ دستکاری و دوباره روی سایتهای خبری قرار می گیرند چه بسا این شایعات می تواند  یک موج اجتماعی ایجاد کندو عوامل خیلی خیلی زیاد که احتیاج به زمان و وقت مضاعف دارد

ورژن های فتوشاپ

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
تاریخچه ورژن ها

طرح نامگذاری فتوشاپ در ابتدا براساس شماره ورژن ها بود. شرکت ادوبی ۱۳ ورژن (تغییرات کلی و جزئی) را تا قبل از اکتبر ۲۰۰۳ و پیش از معرفی برند Creative Suite منتشر کرد. در فوریه سال ۲۰۱۳، شرکت Adobe کد منبع ورژن ۱۹۹۰.۱.۰.۱ فتوشاپ را به موزه تاریخ کامپیوتر اهدا کرد.

نسخه CS فتوشاپ

اولین فتوشاپ CS در اکتبر سال ۲۰۰۳ به عنوان هشتمین ورژن اصلی تجاری فتوشاپ منتشر شد. فتوشاپ CS با تغییر دادن File Browser و ارتقای تنوع جستجو، قابلیت های دسته بندی و به اشتراک گذاری و پالت هیستوگرام که تغییرات تصویر را مانیتور می کند، کنترل کاربران را افزایش داد.

نسخه CS2 فتوشاپ

Photoshop CS2 که در می سال ۲۰۰۵ عرضه شد، با یک سری ابزارها و ویژگی های جدید، نسخه پیشین خود را گسترش داد. این ورژن شامل ابزار آپدیت شده Spot Healing Brush بود که عموما برای کار کردن روی مشکلات رایج عکاسی مثل لکه ها، چشم های قرمز، نویز، تار بودن و انحراف لنز مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین تغییرات در CS2، بکارگیری از Smart Object بود که به کاربران اجازه می دهد عکس ها و تصاویر وکتوری را بدون از دست دادن کیفیت، تغییر دهند و خیلی خیلی امکانات جدید دیگر

نسخه CS3 فتوشاپ

ورژن CS3، ویژگی های نسخه های قبلی فتوشاپ را بهبود داد و ابزارهای جدیدی را معرفی کرد. یکی از مهمترین ویژگی های آن، رابط کاربری خطی است که باعث افزایش عملکرد، سرعت و کارایی می شود. همچنین پشتیبانی بهتری از فایل های Camera RAW می شود که به کاربران اجازه می دهد تصاویر را با سرعت و کیفیت تبدیل بالاتری، پردازش کنند. Cs3  از بیش از ۱۵۰ فرمت Raw و همچنین فرمت های JPEG، TIFF و PDF پشتیبانی می کند. بهبودهایی در ابزارهای تبدیل Black and White، Brightness and Contrast Adjustment و Vanishing Points ایجاد شد. نسخه CS4 فتوشاپ

CS4 شامل ابزارهای Pan و Zoom نرم تر است و ویرایش تصویر سریع تر با زوم بالاتر را ممکن می سازد. رابط کاربری آن که مبتنی بر تب ها است، بسیار ساده تر و مرتب تر است. فتوشاپ CS4 شامل یک موتور سه بعدی جدید است که با آن می توان Gradient Mapها را به اشکال سه بعدی تبدیل کرد، به لایه ها و متون عمق داد و و با یک موتور رندر Ray-Tracing، خروجی با کیفیت بالایی بدست آورد. این ورژن از فرمت های سه بعدی رایج، پنل های جدید Adjustment و Mask، مقیاس دهی Content Aware، چرخش بوم به صورت روان و گزینه های نمایش فایل، پشتیبانی می کند

نسخه CS5 فتوشاپ

فتوشاپ CS5 در ۱۲ آوریل سال ۲۰۱۰ عرضه شد. تیم توسعه آن در یک ویدئویی که در صفحه رسمی فیسبوک خود قرار داد، تکنولوژی های جدید در حال توسعه را نشان داد که شامل قلموهای سه بعدی و ابزارهای warp بود.

نسخه CS6 فتوشاپ

فتوشاپ CS6 در می سال ۲۰۱۲ عرضه شد و دارای ابزارهای Creative Design جدید بود و محیط کاربری جدیدی را فراهم کرد که روی عملکرد بهتر تمرکز داشت. ویژگی های جدیدی به ابزار Content Aware اضافه شد، از جمله Content-Aware Patch و Content-Aware Move.
فتوشاپ CS6 یک مجموعه از ابزارهایی را برای ویرایش ویدئو ارائه کرد. Color and exposure adjustments و همچنین لایه ها، جزو ویژگی های این ویرایشگر جدید هستند.

نسخه Adobe Photoshop CC

فتوشاپ CC (14.0) در ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۳ عرضه شد. این نسخه به عنوان جدیدترین ورژن اصلی بعد از CS6، تنها به عنوان قسمتی از اشتراک Creative Cloud در دسترس خواهد بود که ورژن کامل آن ماهانه ۴۹ دلار هزینه خواهد داشت

نسخه Adobe Photoshop CC 2014

Photoshop CC 2014 (15.0) در ۱۸ ژوئن سال ۲۰۱۴ عرضه شد. CC 2014 شامل اصلاحاتی در ابزارهای Content-Aware، دو ابزار Blur  جدید (Spin Blur و Path Blur) و یک ویژگی جدید Focus Mask است که به کاربر اجازه می دهد قسمت هایی از یک تصویر را براساس نقاط تمرکز آن انتخاب کند. اصلاحات کوچک دیگری نیز انجام شد که شامل افزایش سرعت برخی کارهاست.

نسخه Adobe Photoshop CC 2015

Photoshop CC 2015 در ۱۵ ژوئن سال ۲۰۱۵ عرضه شد. شرکت Adobe چندین ویژگی از جمله Adobe Stock را اضافه کرد که یک کتابخانه برای تصاویر Stock اختصاصی است. همچنین قابلیت داشتن بیش از یک Layer Style اضافه شد، برای مثال در ورژن های قبلی فتوشاپ، تنها از یک سایه برای یک لایه میشد استفاده کرد، اما در ورژن CC 2015، تا ۱۰ تا می توان اضافه کرد. ویژگی های کوچک دیگری مانند Export As که حالتی از Save For Web در CC 2014  است نیز اضافه شدند. ورژن CC 2015 همچنین هم زمان با بیست و پنجمین سالگرد نرم افزار فتوشاپ است.

نسخه Adobe Photoshop CC 2017

نرم افزار Photoshop CC 2017 در ۰۲ نوامبرسال ۲۰۱۶ عرضه شد. از ویژگی های جدید نرم افزار فتوشاپ سی سی ۲۰۱۷ می توان به جستجو از داخل برنامه، تعاملات نزدیک تر با Adobe XD، اصلاح پنل Properties، پشتیبانی از فونت های SVG OpenType، تغییر بهتر چهره با ابزار Face-Aware Liquify و غیره اشاره کرد. همچنین در فتوشاپ سی سی ۲۰۱۷ عملکرد کلی برنامه بهبود یافته است. جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

نسخه Adobe Photoshop CC 2018 (

نرم افزار فتوشاپ سی سی ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۸ اکتبر سال ۲۰۱۷ منتشر شد. از ویژگی های جدید نرم افزار Photoshop CC 2018 می توان به بهبود سیستم سازمان دهی قلموها، قابلیت ذخیره سازی مشخصات بیشتری (مانند رنگ و شفافیت) در هر قلمو و قابلیت دسته بندی قلموها در پوشه ها و زیر پوشه ها اشاره کرد. همچنین قابلیت نرم کردن قلمو و بیش از ۱۰۰۰ قلمو که توسط کایل تی وبستر طراحی شده اند، اضافه شده است. جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

Photoshop Touch

یک برنامه است که مخصوص تبلت ها و دستگاه های لمسی طراحی شده است. این برنامه دارای بسیاری از ویژگی های ورژن کامپیوتری است، از جمله لایه ها، ابزارهای انتخاب، Adjustmentها و فیلترها. فایل های ویرایش شده را می توان با Adobe Creative Cloud تطبیق داد. Photoshop Touch برای IOS  و اندروید موجود است. دو ورژن IOS وجود دارد – یکی طراحی شده برای iPad و دیگری برای iPhone  و iPod Touch – که هر دو نیازمند IOS 5.0 یا ورژن های بالاتر هستند. ورژن های اندروید را می توان روی تمام دستگاه های اندروید (۴ به بالا) و تبلت ها (۳.۱ به بالا) نصب کرد. تولید این برنامه متوقف شده است.


جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان - خالقین برنامه فتوشاپ (۱)
جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)

جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱)جامع ترین آموزش فتوشاپ رایگان – خالقین برنامه فتوشاپ (۱) 

[cl-review quote=”آشنائی با محیط فتوشاپ ” author=”آموزش دوم ” occupation=”برای مطالعه کلیک کنید ” source=”url:http%3A%2F%2Fariyanam.com%2F%25d8%25ac%25d8%25a7%25d9%2585%25d8%25b9-%25d8%25aa%25d8%25b1%25db%258c%25d9%2586-%25d8%25a2%25d9%2585%25d9%2588%25d8%25b2%25d8%25b4-%25d9%2581%25d8%25aa%25d9%2588%25d8%25b4%25d8%25a7%25d9%25be-%25d8%25a2%25d8%25b4%25d9%2586%25d8%25a7%25d8%25a6%25db%258c-%25d8%25a8%25d8%25a7-%25d9%2585%25d8%25ad%25db%258c%25d8%25b7%2F|target:_blank” layout=”framed” bg_color=”#b4a25d” text_color=”#ffffff” quote_size=”20″ author_size=”16″]

آشنائی با تکنیک های شاتر در عکاسی آشنائی با تکنیک های شاتر در عکاسی آشنائی با تکنیک های شاتر در عکاسی آشنائی با تکنیک های شاتر در عکاسی

[us_single_image image=”12097″ size=”full” align=”center”]


پاسخی بگذارید